Logo Polskie Towarzystwo Statystyczne Polskie Towarzystwo Statystyczne

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Seminarium pt. "Perspektywy rozwoju demograficznego - wybrane konsekwencje ekonomiczne i społeczne"

16.06.2016
W dniu 6 czerwca 2016 r. w siedzibie Urzędu Statystycznego w Warszawie, odbyło się seminarium pt. „Perspektywy rozwoju demograficznego - wybrane konsekwencje ekonomiczne i społeczne, które organizowane było dla członków Oddziału Warszawskiego PTS, sympatyków PTS, pracowników urzędów statystycznych w całym kraju oraz zainteresowanych osób i instytucji. Wykład wygłosiła prof. dr hab. Elżbieta Gołata specjalizująca się w metodologii badań demograficznych i statystycznych, przede wszystkim w zakresie wielowymiarowej analizy demograficznej, terytorialnego zróżnicowania procesów demograficznych i rynku pracy, spisów ludności, wykorzystania rejestrów administracyjnych w statystyce publicznej, jakości badań i danych statystycznych, integracji statystycznej z różnych źródeł informacji, statystyce regionalnej, metody reprezentacyjnej i statystyce małych obszarów.
Było to już szóste seminarium z cyklu spotkań organizowanych przez Oddział Warszawski PTS pod zbiorczym tytułem „25 LAT TRANSFORMACJI (1989–2015) w najważniejszych dziedzinach życia kraju w opinii ekspertów”.
Czytaj dalej

Dr Dominik Rozkrut powołany na stanowisko Prezesa GUS

08.06.2016
Jak podaje komunikat BIP GUS, Prezes Rady Ministrów Pani Beata Szydło z dniem 8 czerwca br. powołała na stanowisko Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego Pana dra Dominika Rozkruta Dyrektora Urzędu Statystycznego w Szczecinie.
Czytaj dalej

Seminarium pt. „Perspektywy rozwoju demograficznego - wybrane konsekwencje ekonomiczne i społeczne ”

01.06.2016
W dniu 6 czerwca 2016 r. o godz. 10.15, w siedzibie Urzędu Statystycznego w Warszawie, odbędzie się seminarium pt. „Perspektywy rozwoju demograficznego - wybrane konsekwencje ekonomiczne i społeczne ”, które poprowadzi prof. dr hab. Elżbieta Gołata specjalizująca się w metodologii badań demograficznych i statystycznych, przede wszystkim w zakresie wielowymiarowej analizy demograficznej, terytorialnego zróżnicowania procesów demograficznych i rynku pracy, spisów ludności, wykorzystania rejestrów administracyjnych w statystyce publicznej, jakości badań i danych statystycznych, integracji statystycznej z różnych źródeł informacji, statystyce regionalnej, metody reprezentacyjnej i statystyce małych obszarów.
Będzie to już szóste seminarium z cyklu spotkań organizowanych przez Oddział Warszawski PTS pod zbiorczym tytułem „25 LAT TRANSFORMACJI (1989–2015) w najważniejszych dziedzinach życia kraju w opinii ekspertów”.
Czytaj dalej

Seminarium pt. „Jak nowe technologie zmieniają nasze życie, czyli o efektach korzystania z internetu”

31.05.2016
W dniu 24 maja 2016 r. w siedzibie Urzędu Statystycznego w Warszawie, odbyło się seminarium pt. „Jak nowe technologie zmieniają nasze życie, czyli o efektach korzystania z internetu ”. Wykład wygłosił dr Dominik Batorski zajmujący się badaniem zmian społecznych i gospodarczych związanych z upowszechnieniem technologii informacyjno-komunikacyjnych, a także sposobów korzystania z tych technologii i zachowań użytkowników. Seminarium dedykowane było obchodom Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego, który przypada 17 maja. Było to już piąte seminarium z cyklu spotkań organizowanych przez Oddział Warszawski PTS pod zbiorczym tytułem „25 LAT TRANSFORMACJI (1989–2015) w najważniejszych dziedzinach życia kraju w opinii ekspertów”.
Czytaj dalej

Wielowymiarowe metody statystyczne w badaniach medycznych – cykl wykładów

31.05.2016
W dniu 15 czerwca 2016 r., na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM przy ul. Umultowskiej 87 w Poznaniu, wykład na temat: „Eksploracja statystyczna danych biomedycznych. Znów ta genetyka?” wygłosi dr Marta Molińska-Glura.
Czytaj dalej

V Zielonogórskie Spotkania z Demografią

30.05.2016
Polskie Towarzystwo Statystyczne oddział Zielona Góra wraz z Urzędem Statystycznym w Zielonej Górze oraz Uniwersytetem Zielonogórskim po raz kolejny organizuje, w ramach cyklu Zielonogórskich spotkań z demografią, Konferencję Naukową pt. Szanse i wyzwania rozwoju regionalnego w kontekście zmian demograficznych Europy, która odbędzie się w dniach 22-23 listopada 2016 r. w Zielonej Górze.
Czytaj dalej

Wyniki konkursu „Statystyka wokół nas”

30.05.2016
W dniu 15 kwietnia 2016 roku, na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, miało miejsce uroczyste podsumowanie trzeciej edycji KONKURSU DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH: „Statystyka wokół nas”. Konkurs został zorganizowany przez: Polskie Towarzystwo Statystyczne Oddział w Łodzi, Urząd Statystyczny w Łodzi oraz Instytut Statystyki i Demografii Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.
Czytaj dalej

Wykład pt. „Szanse i zagrożenia rozwoju województwa warmińsko – mazurskiego”

19.05.2016
W dniu 16 maja 2016 r. w siedzibie Urzędu Statystycznego w Olsztynie na zaproszenie Rady Oddziału Polskiego Towarzystwa Statystycznego i Dyrektora Urzędu odbył się wykład pt. „Szanse i zagrożenia rozwoju województwa warmińsko – mazurskiego”.
Czytaj dalej

Publikacja prof. dr hab. Tomasza Panka pt. „Jakość życia od koncepcji do pomiaru”

19.05.2016
Publikacja przedstawia metody ilościowe jakości życia. Zdaniem autora ważne jest podkreślenie tego, że pomiar i analiza jakości życia są dokonywane przede wszystkim w kontekście poziomu potrzeb społecznych.
Czytaj dalej

Seminarium pt. „Przemiany statystyki polskiej”

09.05.2016
W dniu 28 kwietnia 2016 r. o godz. 1100, w siedzibie Urzędu Statystycznego w Warszawie, odbyło się seminarium pt. „Przemiany statystyki polskiej”, które złożone było z dwóch części tematycznych. Prof. dr hab. Józef Oleński wygłosił wykład pt. Co czeka statystykę oficjalną w najbliższych latach?, natomiast mgr Władysław Wiesław Łagodziński przedstawił Kalendarium zdarzeń w GUS i ich znaczenie dla statystyki w latach 1989–2015. Seminarium dedykowane było obchodom Dnia Statystyki Polskiej. Było to czwarte seminarium z cyklu spotkań organizowanych przez Oddział Warszawski PTS pod zbiorczym tytułem „25 LAT TRANSFORMACJI (1989–2015) w najważniejszych dziedzinach życia kraju w opinii ekspertów”.
Czytaj dalej
1    3  4  5  6  7  8  9  10  11    23
Do góry