Logo Polskie Towarzystwo Statystyczne Polskie Towarzystwo Statystyczne

Seminaria

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Seminarium pt. "Perspektywy rozwoju demograficznego - wybrane konsekwencje ekonomiczne i społeczne"

16.06.2016
W dniu 6 czerwca 2016 r. w siedzibie Urzędu Statystycznego w Warszawie, odbyło się seminarium pt. „Perspektywy rozwoju demograficznego - wybrane konsekwencje ekonomiczne i społeczne, które organizowane było dla członków Oddziału Warszawskiego PTS, sympatyków PTS, pracowników urzędów statystycznych w całym kraju oraz zainteresowanych osób i instytucji. Wykład wygłosiła prof. dr hab. Elżbieta Gołata specjalizująca się w metodologii badań demograficznych i statystycznych, przede wszystkim w zakresie wielowymiarowej analizy demograficznej, terytorialnego zróżnicowania procesów demograficznych i rynku pracy, spisów ludności, wykorzystania rejestrów administracyjnych w statystyce publicznej, jakości badań i danych statystycznych, integracji statystycznej z różnych źródeł informacji, statystyce regionalnej, metody reprezentacyjnej i statystyce małych obszarów.
Było to już szóste seminarium z cyklu spotkań organizowanych przez Oddział Warszawski PTS pod zbiorczym tytułem „25 LAT TRANSFORMACJI (1989–2015) w najważniejszych dziedzinach życia kraju w opinii ekspertów”.
Czytaj dalej

Seminarium pt. „Jak nowe technologie zmieniają nasze życie, czyli o efektach korzystania z internetu”

31.05.2016
W dniu 24 maja 2016 r. w siedzibie Urzędu Statystycznego w Warszawie, odbyło się seminarium pt. „Jak nowe technologie zmieniają nasze życie, czyli o efektach korzystania z internetu ”. Wykład wygłosił dr Dominik Batorski zajmujący się badaniem zmian społecznych i gospodarczych związanych z upowszechnieniem technologii informacyjno-komunikacyjnych, a także sposobów korzystania z tych technologii i zachowań użytkowników. Seminarium dedykowane było obchodom Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego, który przypada 17 maja. Było to już piąte seminarium z cyklu spotkań organizowanych przez Oddział Warszawski PTS pod zbiorczym tytułem „25 LAT TRANSFORMACJI (1989–2015) w najważniejszych dziedzinach życia kraju w opinii ekspertów”.
Czytaj dalej

Seminarium pt. „Przemiany gospodarcze w Polsce w okresie transformacji (1989–2015)”

24.02.2016
W dniu 24 lutego 2016 r. w siedzibie Urzędu Statystycznego w Warszawie, odbyło się seminarium pt. „Przemiany gospodarcze w Polsce w okresie transformacji (1989–2015)”, które poprowadził dr Bohdan Wyżnikiewicz, Prezes GUS w latach 1991–1992, Doradca Prezesa GUS, Wiceprezes Zarządu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, p.o. Przewodniczącego Rady Towarzystwa Ekonomistów Polskich. Było to drugie seminarium z cyklu spotkań organizowanych przez Oddział Warszawski PTS pod zbiorczym tytułem „25 LAT TRANSFORMACJI (1989–2015) w najważniejszych dziedzinach życia kraju w opinii ekspertów”.
Czytaj dalej

Seminarium pt. „Przekształcenia systemu finansowego w okresie transformacji w Polsce”

28.01.2016
W dniu 27 stycznia 2016 r. o godz. 11.00, w siedzibie Urzędu Statystycznego w Warszawie, odbyło się seminarium pt. „Przekształcenia systemu finansowego w okresie transformacji w Polsce”, które poprowadziła prof. dr hab. Grażyna Ancyparowicz. (Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach).
Czytaj dalej

Seminarium pt. Diagnoza Społeczna 2015. Jacy jesteśmy? Jak żyjemy?

18.12.2015
W dniu 17 grudnia 2015 r. o godz. 1100, w siedzibie Urzędu Statystycznego w Warszawie, odbyło się seminarium pt. Diagnoza Społeczna 2015. Jacy jesteśmy? Jak żyjemy?
Czytaj dalej

Seminarium pt. Województwo lubelskie pograniczem Unii Europejskiej i jego rola w polskiej statystyce publicznej w świetle badań i prac Urzędu Statystycznego w Lublinie

28.10.2015
W dniu 28 października 2015 r., w siedzibie Urzędu Statystycznego w Warszawie, odbyło się seminarium pt. "Województwo lubelskie pograniczem Unii Europejskiej i jego rola w polskiej statystyce publicznej w świetle badań i prac Urzędu Statystycznego w Lublinie". Ideą tego seminarium była autorska prezentacja Urzędu i przedstawienie się całemu środowisku statystyków terenowych w możliwie najbardziej realnym obrazie codziennej działalności. Tradycyjnie wszystkie materiały z seminarium są już dostępne na stronie internetowej. Po raz pierwszy daliśmy możliwość słuchaczom i obserwatorom seminarium zgłoszenia pytań, uwag i komentarzy.
Czytaj dalej

Seminarium dot. Kongresu MIS 2015 w Rio de Janeiro w Brazylii

07.10.2015
W dniu 7 października 2015 r., w siedzibie Urzędu Statystycznego w Warszawie, odbyło się seminarium poświęcone uczestnictwu przedstawicieli PTS w Kongresie MIS 2015 w Rio de Janeiro w Brazylii.
Czytaj dalej
1  2  3    
Do góry