Logo Polskie Towarzystwo Statystyczne Polskie Towarzystwo Statystyczne

Seminarium naukowe pt. „Przedsiębiorczość XXI w. – wyzwania dla nauki, polityki i statystyki”

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
09.10.2018

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam do udziału w seminarium naukowym pt. „Przedsiębiorczość XXI w. – wyzwania dla nauki, polityki i statystyki” prof. dra hab. Jerzego Cieślika (Dyrektora Centrum Przedsiębiorczości Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie).

Seminarium organizowane jest dla członków Oddziału Warszawskiego PTS, sympatyków PTS, pracowników resortu statystyki w całym kraju oraz zainteresowanych osób i instytucji.

Seminarium odbędzie się w dniu 18 października 2018 r. (czwartek) o godz. 1100 w siedzibie Urzędu Statystycznego w Warszawie, ul. 1 Sierpnia 21, piętro II, sala 204, skąd będzie transmitowane na żywo w trybie wideokonferencji w środowisku LYNC (system umożliwiający aktywne uczestnictwo na bieżąco w seminarium) do urzędów statystycznych na terenie kraju.

Seminarium jest dedykowane tegorocznym obchodom 100-lecia Głównego Urzędu Statystycznego.

Podstawowymi zagadnieniami przedstawionymi na  seminarium naukowym będą:

  1. Spór o rolę przedsiębiorczości – ideologia, mity czy solidna wiedza
  2. Jak mierzymy aktywność przedsiębiorczą
  3. Kto jest przedsiębiorcą
  4. Przedsiębiorczość a innowacje: razem czy osobno
  5. Segmentacja sektora przedsiębiorstw
  6. Jak usprawnić relacje: statystyka – nauka – polityka

Tradycyjnie wszystkie nasze seminaria prowadzi w imieniu Oddziału Przewodniczący Rady Oddziału Warszawskiego PTS.

Ze względu na szczególne znaczenie problematyki przedsiębiorczości dla przyszłości kraju zachęcamy wszystkich statystyków do uczestnictwa w tym seminarium bezpośrednio lub poprzez system LYNC.

Jak zwykle wszystkie materiały z seminarium zostaną zamieszczone na stronie internetowej PTS pod adresem: http://pts.stat.gov.pl/oddzialy/warszawa/.

Bliższe informacje o wykładowcy znajdują się w specjalnej broszurze.

Wszystkie osoby zainteresowane ww. tematyką jeszcze raz serdecznie zapraszam na spotkanie. Jednocześnie  informujemy osoby, które chcą na miejscu w Urzędzie Statystycznym w Warszawie uczestniczyć w spotkaniu, że dojechać można do Urzędu al. Żwirki i Wigury w kierunku Lotniska Chopina (Okęcie), a przed Hotelem NOVOTEL należy skręcić w prawo w ul. 1 Sierpnia – kilkaset metrów dalej, po lewej stronie, znajduje się wysoki zielono-biały budynek, który jest siedzibą Urzędu Statystycznego w Warszawie. Na pawilonie wejściowym znajduje się charakterystyczny wyświetlacz podający bieżące dane statystyczne.


Z wyrazami szacunku
Przewodniczący Rady Oddziału
Warszawskiego PTS
/-/ Władysław Wiesław Łagodziński

Do góry