Logo Polskie Towarzystwo Statystyczne Polskie Towarzystwo Statystyczne

Seminarium naukowe pt. „Wyzwania rozwoju miast przygranicznych”

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
12.12.2018

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam do udziału w autorskim seminarium naukowym pt. „Wyzwania rozwoju miast przygranicznych” dra Andrzeja Jakubowskiego z Lubelskiego Ośrodka Badań Regionalnych. Wprowadzenia do seminarium dokona dr Krzysztof Markowski Dyrektor Urzędu Statystycznego w Lublinie.

Seminarium organizowane jest dla członków Oddziału Warszawskiego PTS, sympatyków PTS, pracowników resortu statystyki w całym kraju oraz zainteresowanych osób i instytucji.

Seminarium odbędzie się w dniu 19 grudnia 2018 r. (środa) o godz. 1100 w siedzibie Urzędu Statystycznego w Warszawie, ul. 1 Sierpnia 21, piętro II, sala 204, skąd będzie transmitowane na żywo w trybie wideokonferencji w środowisku LYNC (system umożliwiający aktywne uczestnictwo na bieżąco w seminarium) do urzędów statystycznych na terenie kraju, jak również do  Czytelni Centralnej Biblioteki Statystycznej im. Stefana Szulca.

Seminarium jest dedykowane tegorocznym obchodom 100-lecia Głównego Urzędu Statystycznego.

Podstawowymi zagadnieniami przedstawionymi na  seminarium naukowym będą:

  1. Charakterystyka miast przygranicznych
  2. Wpływ granicy państwowej na sytuację społeczno-ekonomiczną miast
  3. Rola miast w rozwoju obszarów przygranicznych
  4. Transgraniczne obszary funkcjonalne
  5. Bariery transgranicznej integracji funkcjonalnej miast przygranicznych w Polsce

Tradycyjnie wszystkie nasze seminaria prowadzi w imieniu Oddziału Przewodniczący Rady Oddziału Warszawskiego PTS.

Mam nadzieję, że zechcecie Państwo skorzystać z oferty zapoznania się z problematyką seminarium.

Jak zwykle wszystkie materiały z seminarium zostaną zamieszczone na stronie internetowej PTS pod adresem: http://pts.stat.gov.pl/oddzialy/warszawa/  .

Bliższe informacje o wykładowcach znajdą się w specjalnej broszurze.

Wszystkie osoby zainteresowane tematyką seminarium jeszcze raz serdecznie zapraszam na spotkanie. Jednocześnie  informuję osoby, które chcą na miejscu w Urzędzie Statystycznym w Warszawie uczestniczyć w spotkaniu, że dojechać można do Urzędu al. Żwirki i Wigury w kierunku Lotniska Chopina (Okęcie), a przed Hotelem NOVOTEL należy skręcić w prawo w ul. 1 Sierpnia – kilkaset metrów dalej, po lewej stronie, znajduje się wysoki zielono-biały budynek, który jest siedzibą Urzędu Statystycznego w Warszawie. Na pawilonie wejściowym znajduje się charakterystyczny wyświetlacz podający dane statystyczne.


Z wyrazami szacunku
Przewodniczący Rady Oddziału
Warszawskiego PTS
/-/ Władysław Wiesław Łagodziński

Do góry