Logo Polskie Towarzystwo Statystyczne Polskie Towarzystwo Statystyczne

Seminarium pt. Zmiany rodziny w Polsce w świetle wyników badań „Generacje i Rodziny (GGS-PL)” będącego częścią międzynarodowego programu badawczego

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
06.12.2017

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam do udziału w seminarium naukowym zespołu prof. dr hab. Ireny E. Kotowskiej (Instytut Statystyki i Demografii SGH) pt. Zmiany rodziny w Polsce w świetle wyników badań „Generacje i Rodziny (GGS-PL)” będącego częścią międzynarodowego programu badawczego, które organizowane jest dla członków Oddziału Warszawskiego PTS, sympatyków PTS, pracowników resortu statystyki w całym kraju oraz zainteresowanych osób i instytucji.

Tematyka seminarium obejmuje następujące zagadnienia:

  • zmiany rodziny w Polsce w świetle wyników badań „Generacje i Rodziny (GGS-PL)” będącego częścią międzynarodowego programu badawczego, przy czym uwaga będzie skupiona na wynikach badań dotyczących procesu tworzenia i rozwoju rodziny (przejście do dorosłości, tworzenie pierwszych związków, intencje  pro-kreacyjne i ich realizacja, w tym w kontekście opóźniania decyzji o pierwszym dziecku) oraz relacji  między pokoleniami w rodzinach (transfery opieki);
  • perspektywy polskiej rodziny w kontekście dokonujących się zmian zachowań Polaków dotyczących rodziny i ich uwarunkowań. 

Planowany jest następujący program spotkania:

1. Tworzenie i rozwój rodziny

  • wchodzenie młodych generacji w dorosłość – dr Monika Mynarska
  • tworzenie rodzin – prof. dr hab. Irena Elżbieta Kotowska
  • realizacja intencji prokreacyjnych – dr Monika Mynarska
  • opóźnianie urodzeń a realizacja zamierzeń rodzicielskich – dr Krzysztof Tymicki

2. Relacje między pokoleniami w rodzinach

  • transfery opieki od dziadków do wnuków - dr Paweł Strzelecki
  • opieka nad osobami dorosłymi – dr Anita Abramowska-Kmon

 3. Jakie są perspektywy kształtowania się sytuacji polskiej rodziny? – prof. dr hab. Irena Elżbieta Kotowska

Seminarium odbędzie się w dniu 14 grudnia 2017 r. (czwartek) o godz. 1100  w siedzibie Urzędu Statystycznego w Warszawie, ul. 1 Sierpnia 21, piętro II, sala 204, skąd będzie transmitowane na żywo w trybie wideokonferencji w środowisku LYNC (system umożliwiający aktywne uczestnictwo na bieżąco w seminarium) do urzędów statystycznych na terenie kraju.

Seminarium będzie kolejnym z cyklu spotkań pod zbiorczym tytułem PROBLEMY WSPÓŁCZESNEGO SPOŁECZEŃSTWA POLSKIEGO.

Tradycyjnie wszystkie nasze seminaria prowadzi w imieniu Oddziału Przewodniczący Rady Oddziału Warszawskiego PTS.

Mam nadzieję, że zechcecie Państwo skorzystać z oferty zapoznania się z problematyką seminarium.

Jak zwykle wszystkie materiały z seminarium zostaną zamieszczone na stronie internetowej PTS pod adresem: http://pts.stat.gov.pl/oddzialy/warszawa/  .

Wszystkie osoby zainteresowane ww. tematyką jeszcze raz serdecznie zapraszam na spotkanie. Jednocześnie  informujemy osoby, które chcą na miejscu w Urzędzie Statystycznym w Warszawie uczestniczyć w spotkaniu, że dojechać można do Urzędu al. Żwirki i Wigury w kierunku lotniska Okęcie, a przed Hotelem NOVOTEL należy skręcić w prawo w ul. 1 Sierpnia – kilkaset metrów dalej, po lewej stronie, znajduje się wysoki zielono-biały budynek, który jest siedzibą Urzędu Statystycznego w Warszawie. Na pawilonie wejściowym znajduje się charakterystyczny wyświetlacz podający dane statystyczne.


Z wyrazami szacunku
Przewodniczący Rady Oddziału
Warszawskiego PTS
/-/ Władysław Wiesław Łagodziński

Pobierz Adobe® Reader® Pobierz Word Viewer Pobierz Excel Viewer Pobierz PowerPoint Viewer Pobierz darmowe oprogramowanie do przeglądania plików:

Pliki do pobrania

Plakat ...
Plakat 0.39 MB
Do góry