Logo Polskie Towarzystwo Statystyczne Polskie Towarzystwo Statystyczne

Letter from the United Nations Statistics Division - World Statistics Day

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
28.10.2009

Treść listu (tłumaczenie robocze)
Drodzy Koledzy,

Dokładnie za rok będziemy pierwszy raz obchodzić Światowy Dzień Statystyki, którego ideę tak wielu z Was ciepło przywitało i zdecydowanie poparło w trakcie konsultacji, które przeprowadziliśmy jesienią zeszłego roku. Mamy nadzieję, że tego dnia świat zjednoczy się dla uczczenia wielu osiągnięć oficjalnej statystyki.

Komisja Statystyczna będzie dyskutować na temat oficjalnego programu obchodów na swej zbliżającej się sesji, która odbędzie się w lutym 2010 r. Zanim to nastąpi, UNSD (United Nation Statistics Division) zainicjowała  przygotowania do tego ekscytującego wydarzenia. Wykorzystując wiele sugestii, które otrzymaliśmy w zeszłym roku, przygotowujemy pierwszy zestaw materiałów promocyjnych. Pracujemy także nad logo i plakatami, jak też nad specjalną stroną internetową dla narodowych biur statystycznych, by móc się dzielić informacjami o działaniach planowanych w skali poszczególnych państw.

W związku z tym zapraszam do rozpoczęcia przygotowań krajowych obchodów tego dnia (czyli Światowego Dnia Statystyki) i przysłania do nas wszelkich materiałów promocyjnych oraz informacji, które możemy zamieścić na stronie internetowej. Informacje i materiały można przysyłać do UNSD () lub bezpośrednio do mnie (). Mamy nadzieję, że w ciągu kolejnych miesięcy zamieścimy na tej specjalnej stronie internetowej informacje o planowanych działaniach każdego państwa, które uczci osiągnięcia oficjalnej statystyki w swoim kraju, regionie i na całym świecie.

Z przyjemnością oczekuję za owocną współpracę przy obchodach Światowego Dnia Statystyki (20.10.2010), które mają być ogólnoświatowym sukcesem. Paul Cheun

Pliki do pobrania

Do góry