Logo Polskie Towarzystwo Statystyczne Polskie Towarzystwo Statystyczne

Z ŻAŁOBNEJ KARTY

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
06.08.2021

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 13 lipca 2021 roku zmarła dr hab. Walentyna Ignatczyk, emerytowana profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, wybitny statystyk i demograf środowiska poznańskiego, były członek Komitetu Nauk Demograficznych PAN, długoletni członek poznańskiego Oddziału PTS.

Pani Profesor przez wiele lat związana była z Centrum Badań nad Rodziną ówczesnej Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.  Jej zainteresowania badawcze obejmowały przede wszystkim postawy matrymonialne i  prokreacyjne młodzieży oraz ich determinanty, system wartości społecznych i rodzinnych, jakość warunków życia.

Pani Profesor do 2011 roku była kierownikiem ówczesnej Katedry Metod Statystycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, wychowawcą wielu pokoleń młodzieży. Za swoją pracę i zaangażowanie została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Jej dociekliwość i pracowitość w zgłębianiu wiedzy wzbudzały uznanie i szacunek, a skromność i życzliwość - także głęboką sympatię.


Ze smutkiem żegnamy Panią Profesor, dziękując za Jej dzieło i obecność w naszym życiu.

Do góry