Logo Polskie Towarzystwo Statystyczne Polskie Towarzystwo Statystyczne

POLSKIE TOWARZYSTWO STATYSTYCZNE

Aleja Niepodległości 208
00-925 Warszawa

Gra miejska pt.: „Hi100ria Głównego Urzędu Statystycznego”.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
25.06.2018

W środę 13 czerwca 2018 r. w centrum Rzeszowa trwała wielka gra miejska pt.: „Hi100ria Głównego Urzędu Statystycznego”. Zorganizowana została ona przez pracowników Urzędu Statystycznego w Rzeszowie w ramach obchodów 100. rocznicy utworzenia GUS-u.

Głównym celem wydarzenia było rozpowszechnienie wiedzy o stuletnim dorobku statystyki publicznej oraz uświadomienie odbiorcom, że od wieku diagnozuje ona, opisuje i dostarcza wysokiej jakości informacje o wszystkich aspektach życia społeczno-gospodarczego.

W nietypowej rozgrywce udział wzięły trzyosobowe zespoły z kilkunastu szkół ponadpodstawowych/ ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego, które uzbrojone w mapę Rzeszowa z zaznaczonymi punktami gry ruszyły w miasto. Zmagania rozpoczęły się o godzinie 10:00 w Urzędzie Statystycznym w Rzeszowie. Każda drużyna miała do pokonania tę samą trasę składającą się z 9 punktów zlokalizowanych w centrum Rzeszowa, w których czekali Agenci z zadaniami do rozwiązania.

Na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna z Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie w składzie: Ewelina Chorzępa i Natalia Jopek wraz z opiekunem p. Sebastianem Klaczkowskim.

Przedsięwzięcie Honorowym Patronatem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl, Podkarpacki Kurator Oświaty – Małgorzata Rauch oraz Prezydent Miasta Rzeszowa – Tadeusz Ferenc.

Partnerami akcji byli: Polskie Towarzystwo Statystyczne - oddział w Rzeszowie, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów oraz Eurodesk Polska.


Więcej informacji: rzeszow.stat.gov.pl

Do góry