Logo Polskie Towarzystwo Statystyczne Polskie Towarzystwo Statystyczne

POLSKIE TOWARZYSTWO STATYSTYCZNE

POLSKIE TOWARZYSTWO STATYSTYCZNE:

Aleja Niepodległości 208
00-925 Warszawa

Seminaria

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Seminarium pt. Województwo lubelskie pograniczem Unii Europejskiej i jego rola w polskiej statystyce publicznej w świetle badań i prac Urzędu Statystycznego w Lublinie

28.10.2015
W dniu 28 października 2015 r., w siedzibie Urzędu Statystycznego w Warszawie, odbyło się seminarium pt. "Województwo lubelskie pograniczem Unii Europejskiej i jego rola w polskiej statystyce publicznej w świetle badań i prac Urzędu Statystycznego w Lublinie". Ideą tego seminarium była autorska prezentacja Urzędu i przedstawienie się całemu środowisku statystyków terenowych w możliwie najbardziej realnym obrazie codziennej działalności. Tradycyjnie wszystkie materiały z seminarium są już dostępne na stronie internetowej. Po raz pierwszy daliśmy możliwość słuchaczom i obserwatorom seminarium zgłoszenia pytań, uwag i komentarzy.
Czytaj dalej

Seminarium dot. Kongresu MIS 2015 w Rio de Janeiro w Brazylii

07.10.2015
W dniu 7 października 2015 r., w siedzibie Urzędu Statystycznego w Warszawie, odbyło się seminarium poświęcone uczestnictwu przedstawicieli PTS w Kongresie MIS 2015 w Rio de Janeiro w Brazylii.
Czytaj dalej

Seminarium pt. „Korzenie polskiej statystyki publicznej - statystyka i statystycy galicyjscy na początku XX wieku”

10.06.2015
W dniu 10 czerwca 2015 r., w siedzibie Urzędu Statystycznego w Warszawie, odbyło się seminarium pt. „Korzenie polskiej statystyki publicznej - statystyka i statystycy galicyjscy na początku XX wieku”, które poprowadził prof. zw. dr hab. Józef Pociecha.
Czytaj dalej

Seminarium pt. „Wartość poznawcza reprezentacyjnych badań statystycznych w konfrontacji z badaniami sondażowymi realizowanymi w Polsce”

22.04.2015
W dniu 22 kwietnia 2015 r., w siedzibie Urzędu Statystycznego w Warszawie, odbyło się seminarium pt. „Wartość poznawcza reprezentacyjnych badań statystycznych w konfrontacji z badaniami sondażowymi realizowanymi w Polsce”, które poprowadził prof. zw. dr hab. Mirosław Szreder.
Czytaj dalej

Seminarium pt. Rola statystyki publicznej w infrastrukturze informacyjnej państwa

18.03.2015
W dniu 18 marca 2015 r., w siedzibie Urzędu Statystycznego w Warszawie, odbyło się seminarium pt. Rola statystyki publicznej w infrastrukturze informacyjnej państwa, które poprowadził prof. zw. dr hab. Józef Oleński. Seminarium dedykowane było obchodom Dnia Statystyki Polskiej, który przypada 9 marca.
Czytaj dalej

Seminarium pt. Nauka i technika oraz społeczeństwo informacyjne w Polsce

19.02.2015
W dniu 19 lutego 2015 r., w siedzibie Urzędu Statystycznego w Warszawie, odbyło się seminarium pt. Nauka i technika oraz społeczeństwo informacyjne w Polsce, które poprowadził dr Dominik Rozkrut Dyrektor Urzędu Statystycznego w Szczecinie.
Czytaj dalej

Seminarium pt. Od uprzemysłowienia do deindustralizacji kraju

14.01.2015
W dniu 14 stycznia 2015 r. w siedzibie Urzędu Statystycznego w Warszawie odbyło się seminarium pt. Od uprzemysłowienia do deindustralizacji kraju, które poprowadził dr Stanisław Paradysz.
Czytaj dalej
  1  2  3  4    
Do góry