Logo Polskie Towarzystwo Statystyczne Polskie Towarzystwo Statystyczne

POLSKIE TOWARZYSTWO STATYSTYCZNE

POLSKIE TOWARZYSTWO STATYSTYCZNE:

Aleja Niepodległości 208
00-925 Warszawa

Seminarium naukowe pt. „Zamożność gospodarstw domowych a rozwój gospodarczy. Rachunek (satelitarny) produkcji domowej”

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
18.04.2019

Szanowni Państwo,

W dniu 18 kwietnia 2019 r. w siedzibie Urzędu Statystycznego w Warszawie, odbyło się autorskie seminarium naukowe pt. „Zamożność gospodarstw domowych a rozwój gospodarczy. Rachunek (satelitarny) produkcji domowej” dr Marty Marszałek z Instytutu Statystyki i Demografii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Seminarium adresowane do członków Oddziału Warszawskiego PTS, sympatyków PTS, pracowników resortu statystyki w całym kraju oraz zainteresowanych osób i instytucji, dostępne było na żywo w formie wideokonferencji w tzw. systemie LYNC. Spotkało się z dużym zainteresowaniem. W seminarium wzięło udział łącznie kilkaset osób zebranych z terenu całego kraju w 55 punktach „odbiorczych” w systemie LYNC w resorcie statystyki.

Było to pierwsze w tym roku seminarium z cyklu spotkań organizowanych przez Oddział Warszawski PTS pod zbiorczym tytułem „Współczesne gospodarstwa domowe w Polsce”.

Podstawowymi zagadnieniami przedstawionymi na  seminarium naukowym były:

  1. Praca domowa a produkcja gospodarstw domowych
  2. Wycena pracy i produkcji domowej w Polsce i na świecie
  3. Metoda wyceny pracy domowej
  4. Rachunek satelitarny produkcji domowej (HHSA)
  5. Transfery czasu ludności (NTTA)

Tradycyjnie seminarium prowadził w imieniu Oddziału Przewodniczący Rady Oddziału Warszawskiego PTS — Władysław Wiesław Łagodziński.

Wszystkie materiały z seminarium (plakat, broszura, prezentacja) zostały zamieszczone na stronie internetowej PTS pod adresem: http://pts.stat.gov.pl/oddzialy/warszawa/  .

Natomiast publikacja dr Marty Marszałek pt. RACHUNEK PRODUKCJI DOMOWEJ W POLSCE W KONCEPCJI SYSTEMU STATYSTYKI SPOŁECZNEJ jest dostępna na stronie internetowej Oficyny Wydawniczej SGH pod adresem:

http://www.wydawnictwo.sgh.waw.pl/produkty/profilProduktu/id/830//RACHUNEK_PRODUKCJI_DOMOWEJ_W_POLSCE_W_KONCEPCJI_SYSTEMU_STATYSTYKI_SPOLECZNEJ__Marta_Marszalek/

Do góry