Logo Polskie Towarzystwo Statystyczne Polskie Towarzystwo Statystyczne

POLSKIE TOWARZYSTWO STATYSTYCZNE

Aleja Niepodległości 208
00-925 Warszawa

Seminarium naukowe pt. „Jakie zabezpieczenie emerytalne?”

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
30.04.2018

W dniu 26 kwietnia 2018 r., w siedzibie Urzędu Statystycznego w Warszawie, odbyło się seminarium naukowe pt. „Jakie zabezpieczenie emerytalne?prof. dra hab. Tadeusza Szumlicza (polski ekonomista specjalizujący się w zakresie ubezpieczeń i polityki społecznej; w 2006 r. otrzymał tytuł naukowy profesora nauk ekonomicznych i jednocześnie otrzymał stanowisko profesora zwyczajnego w SGH w Warszawie).

Seminarium adresowane do członków Oddziału Warszawskiego PTS, sympatyków PTS, pracowników resortu statystyki w całym kraju oraz zainteresowanych osób i instytucji, dostępne było na żywo w formie wideokonferencji w tzw. systemie LYNC. Spotkało się z dużym zainteresowaniem. W seminarium wzięło udział łącznie kilkaset osób zebranych z terenu całego kraju w 52 punktach „odbiorczych” w systemie LYNC w resorcie statystyki. Jak każde z seminariów, organizowanych przez Oddział Warszawski w tym roku, dedykowane było obchodom 100-lecia Głównego Urzędu Statystycznego.

Podstawowymi zagadnieniami przedstawionymi na seminarium naukowym były:

  1. O ryzyku starości
  2. Konstrukcje systemów zabezpieczenia emerytalnego
  3. Nowe uwarunkowania ewentualnej zmiany systemu zabezpieczenia emerytalnego
  4. Czy polityczny pat emerytalny?
  5. Koncepcja Pracowniczych Planów Kapitałowych

Jak zwykle wszystkie materiały z seminarium zostały zamieszczone na stronie internetowej PTS pod adresem: http://pts.stat.gov.pl/oddzialy/warszawa/  . Są to takie materiały, jak: prezentacja autora wykładu, plakat, broszura. Bliższe informacje o wykładowcy oraz instytucji,  którą reprezentuje,  znajdują się w broszurze.

Pliki do pobrania

Plakat ...
Plakat 0.53 MB
Broszura ...
Broszura 1.65 MB
Do góry