Logo Polskie Towarzystwo Statystyczne Polskie Towarzystwo Statystyczne

Poznań

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

IV edycja Wielkopolskiego Konkursu „Statystyka mnie dotyka"

03.10.2011
Rada Oddziału PTS i Urząd Statystyczny w Poznaniu mają zaszczyt zaprosić uczniów dziennych szkół ponadgimnazjalnych z województwa wielkopolskiego na IV edycję Konkursu „Statystyka mnie dotyka"."
Czytaj dalej

Finał III edycji Wielkopolskiego Konkursu "Statystyka mnie dotyka"

11.04.2011
1 kwietnia 2011 r. w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyła się konferencja prasowa Wojewódzkiego Biura Spisowego z udziałem Piotra Florka - Wojewody Wielkopolskiego i Jacka Kowalewskiego - Dyrektora Urzędu Statystycznego w Poznaniu. W trakcie tej konferencji, inaugurującej Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011, Pan Wojewoda, pełniący funkcję Wojewódzkiego Komisarza Spisowego, zwrócił się do mieszkańców Wielkopolski z apelem o wzięcie udziału w tym badaniu za pośrednictwem Internetu oraz o życzliwe przyjęcie rachmistrzów spisowych i ankieterów statystycznych. Podkreślił przy tym potrzebę pozyskania danych statystycznych jako podstawy tworzenia krajowych, regionalnych i lokalnych polityk społecznych oraz strategii rozwoju.
Czytaj dalej

Wykład otwarty prof. Mauro Scanu (ISTAT) z okazji Światowego Dnia Statystyki

20.10.2010
Doceniając rolę, jaką statystyka odgrywa w społeczno-ekonomicznym rozwoju wszystkich społeczeństw, Rada Oddziału Polskiego Towarzystwa Statystycznego w Poznaniu wspólnie z Katedrą Statystyki Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zorganizowała 20 października 2010 r. otwarty wykład dra Mauro Scanu pt. Data integration: an overview on methodologies and applications, wpisujący się w uroczyste obchody I Światowego Dnia Statystyki, ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych zgodnie z rezolucją nr 64/267 z 3 czerwca 2010 r.
Czytaj dalej

Rozpoczęła się trzecia edycja Wielkopolskiego Konkursu „Statystyka mnie dotyka”

05.10.2010
Rozpoczęła się trzecia edycja Wielkopolskiego Konkursu „Statystyka mnie dotyka”
Czytaj dalej

W dniu 26 czerwca 2010 r. zmarł nagle w wieku 65 lat prof. dr hab. Wiesław Wagner

19.07.2010
W dniu 26 czerwca 2010 r. zmarł nagle w wieku 65 lat prof. dr hab. Wiesław Wagner
Czytaj dalej

Wręczenie nagród laureatom drugiej edycji Wielkopolskiego Konkursu Statystyka mnie dotyka

06.04.2010
31 marca 2010 r. w siedzibie Urzędu Statystycznego w Poznaniu odbyło się wręczenie nagród laureatom drugiej edycji Wielkopolskiego Konkursu Statystyka mnie dotyka zorganizowanego dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych przez Urząd Statystyczny w Poznaniu i Polskie Towarzystwo Statystyczne. Na konkurs zorganizowany z okazji Dnia Statystyki Polskiej w 2010 r. nadesłano 20 prac przygotowanych przez 58 uczniów z 12 szkół ponadgimnazjalnych województwa wielkopolskiego.
Czytaj dalej

Test ze znajomości zagadnień Powszechnego Spisu Rolnego 2010

28.10.2009
W związku ze spisem próbnym do Powszechnego Spisu Rolnego’2010, przeprowadzanym na terenie gminy wiejskiej Gniezno w województwie wielkopolskim, Urząd Statystyczny w Poznaniu zorganizował prezentacje dla gimnazjalistów klas drugich i trzecich. Lekcje dotyczące podstaw prawnych, organizacji i zasad metodologicznych PSR przeprowadzono 21 października br. w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym im. Księdza Jana Twardowskiego w Szczytnikach Duchownych oraz w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Zdziechowie.
Czytaj dalej

Konkurs „STATYSTYKA MNIE DOTYKA” z okazji Dnia Statystyki Polskiej

01.10.2009
Mamy ogromny zaszczyt zaprosić Państwa szkołę do udziału w drugiej edycji Wielkopolskiego Konkursu „STATYSTYKA MNIE DOTYKA” z okazji Dnia Statystyki Polskiej.
Czytaj dalej
1    2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Do góry