Logo Polskie Towarzystwo Statystyczne Polskie Towarzystwo Statystyczne

Konkurs „STATYSTYKA MNIE DOTYKA” z okazji Dnia Statystyki Polskiej

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
01.10.2009

Mamy ogromny zaszczyt zaprosić Państwa szkołę do udziału w drugiej edycji Wielkopolskiego Konkursu „STATYSTYKA  MNIE  DOTYKA” z okazji Dnia Statystyki Polskiej.

STATYSTYKA  MNIE  DOTYKA

Konkurs przybliży uczniom szkół ponadgimnazjalnych historię i działalność służb statystyki publicznej oraz metodologię zbierania i obliczania podstawowych danych statystycznych, wspierając w ten sposób program nauczania statystyki i przedsiębiorczości.

Organizatorami Konkursu są: Urząd Statystyczny w Poznaniu i Polskie Towarzystwo Statystyczne. Tegoroczna edycja potrwa od 1 października 2009 r. do 26 lutego 2010 r. Na zgłoszenia zespołów czekamy do 30 października 2009 r.

Na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Poznaniu: poznan.stat.gov.pl znajdą Państwo list skierowany do nauczycieli, regulamin Konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym i wzorami oświadczeń o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych do celów związanych z przeprowadzeniem Konkursu oraz  informacje dodatkowe. W tym samym miejscu 1 października zostaną opublikowane zadania konkursowe.

Prosimy o rozpowszechnienie informacji o Konkursie wśród nauczycieli i uczniów Państwa szkoły.

Wyrażamy nadzieję, że podobnie jak w roku ubiegłym Konkurs będzie się cieszył dużą popularnością wśród uczniów wielkopolskich szkół.

Do góry