Logo Polskie Towarzystwo Statystyczne Polskie Towarzystwo Statystyczne

Seminarium naukowe pt. „Big data jako źródło informacji statystycznych”

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
19.11.2019

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam do udziału w autorskim seminarium naukowym pt. „Big data jako źródło informacji statystycznych” prof. zw. dra hab. Józefa Oleńskiego (profesor zwyczajny, doktor habilitowany nauk ekonomicznych; profesor w Uczelni Łazarskiego w Warszawie od 2011 r.; w latach 1992—1995 i 2006—2011 był Prezesem Głównego Urzędu Statystycznego).

Seminarium organizowane jest dla członków Oddziału Warszawskiego PTS, sympatyków PTS, pracowników resortu statystyki w całym kraju oraz zainteresowanych osób i instytucji.

Seminarium odbędzie się w dniu 28 listopada (czwartek) 2019 r. o godz. 1100 w siedzibie Urzędu Statystycznego w Warszawie, ul. 1 Sierpnia 21, piętro II, sala 204, skąd będzie transmitowane na żywo w trybie wideokonferencji w środowisku LYNC (system umożliwiający aktywne uczestnictwo na bieżąco w seminarium) do urzędów statystycznych na terenie kraju.

Podstawowymi zagadnieniami przedstawionymi na  seminarium naukowym będą:

1) Big data - geneza i podstawowe pojęcia

2) Klasyfikacja typologiczna big data

3) Problemy harmonizacji kategorii big data i kategorii statystycznych

<p "="">4) Bariery i możliwości wykorzystania big data jako źródła oficjalnych danych statystycznych

Tradycyjnie wszystkie nasze seminaria prowadzi w imieniu Oddziału Przewodniczący Rady Oddziału Warszawskiego PTS.

Mam nadzieję, że zechcecie Państwo skorzystać z oferty zapoznania się z problematyką seminarium.

Jak zwykle wszystkie materiały z seminarium zostaną zamieszczone na stronie internetowej PTS pod adresem: http://pts.stat.gov.pl/oddzialy/warszawa/

Wszystkie osoby zainteresowane ww. tematyką jeszcze raz serdecznie zapraszam na spotkanie. Jednocześnie  informujemy osoby, które chcą na miejscu w Urzędzie Statystycznym w Warszawie uczestniczyć w spotkaniu, że dojechać można do Urzędu al. Żwirki i Wigury w kierunku lotniska Okęcie, a przed Hotelem NOVOTEL należy skręcić w prawo w ul. 1 Sierpnia – kilkaset metrów dalej, po lewej stronie, znajduje się wysoki zielono-biały budynek, który jest siedzibą Urzędu Statystycznego w Warszawie. Na pawilonie wejściowym znajduje się charakterystyczny wyświetlacz podający dane statystyczne.


Z wyrazami szacunku
Przewodniczący Rady Oddziału
Warszawskiego PTS
/-/ Władysław Wiesław Łagodziński

Do góry