Logo Polskie Towarzystwo Statystyczne Polskie Towarzystwo Statystyczne

Seminarium pt. „O moralności życia publicznego”

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
09.04.2016

Serdecznie zapraszam do udziału w seminarium naukowym pt. „O moralności życia publicznego”, które organizowane jest dla członków Oddziału Warszawskiego PTS, sympatyków PTS, pracowników urzędów statystycznych w całym kraju oraz zainteresowanych osób i instytucji. Wykład wygłosi prof. dr hab. Magdalena Środa zajmująca się historią idei etycznych, etyką stosowaną, filozofią polityczną i feministyczną oraz problematyką kobiecą.

Seminarium odbędzie się w dniu 14 kwietnia 2016 r. (czwartek) o godz. 1100 w siedzibie Urzędu Statystycznego w Warszawie, ul. 1 Sierpnia 21, piętro II, sala 204, skąd będzie transmitowane (w systemie LYNC) do urzędów statystycznych w województwach na terenie kraju.

Seminarium będzie trzecim z kolei z cyklu spotkań pod zbiorczym tytułem „25 lat transformacji (1989–2015) w najważniejszych dziedzinach życia kraju w opinii ekspertów”. Cały cykl będzie zrealizowany w pierwszym półroczu 2016 r.

Podstawowymi zagadnieniami przedstawionymi na  seminarium naukowym będą:

  1. Czy moralność jest jedna czy jest wiele różnych moralności?
  2. Czym się różni moralność życia prywatnego od moralności życia publicznego?
  3. Jak definiuje się wartości?
  4. Czym jest ludzka godność, wolność, uczciwość?
  5. Czy potrzebujemy kodeksów etyki zawodowej?
  6. W duchu jakich wartości powinniśmy być wychowywani?
  7. Jakich obywateli potrzebuje Polska?

Tradycyjnie wszystkie nasze seminaria prowadzi w imieniu Oddziału  Przewodniczący Rady Oddziału Warszawskiego PTS.

Mam nadzieję, że zechcecie Państwo skorzystać z oferty zapoznania się z problematyką seminarium.

Zachęcam do wcześniejszego (najpóźniej do 10.04.2016 r.) przekazania pytań w zakresie tematyki seminarium na adres e-mailowy:  

Jak zwykle wszystkie materiały z seminarium zostaną zamieszczone na stronie internetowej PTS pod adresem: http://pts.stat.gov.pl/oddzialy/warszawa/ , a w nieco późniejszym terminie dostępny będzie materiał filmowy (zawierający pełny przebieg seminarium) zamieszczony przez dra Bogusława Lasockiego na portalu YouTube.com – na kanale filmowym pod nazwą PTS_OW . Dostęp do kanału PTS_OW  możliwy jest również z poziomu Google.

Bliższe informacje o wykładowcy znajdują się w załączonych materiałach (plakat i broszura).

Wszystkie osoby zainteresowane ww. tematyką jeszcze raz serdecznie zapraszam na spotkanie. Jednocześnie  informujemy osoby, które chcą na miejscu w Urzędzie Statystycznym w Warszawie uczestniczyć w spotkaniu, że dojechać można do Urzędu al. Żwirki i Wigury w kierunku lotniska Okęcie, a przed Hotelem NOVOTEL należy skręcić w prawo w ul. 1 Sierpnia – kilkaset metrów dalej, po lewej stronie, znajduje się wysoki zielono-biały budynek, który jest siedzibą Urzędu Statystycznego w Warszawie. Na pawilonie wejściowym znajduje się charakterystyczny wyświetlacz podający dane statystyczne.Z wyrazami szacunku

Przewodniczący Rady Oddziału

Warszawskiego PTS

/-/ Władysław Wiesław Łagodziński

Pliki do pobrania

Plakat ...
Plakat 0.33 MB
Broszura ...
Broszura 1.55 MB
Do góry