Logo Polskie Towarzystwo Statystyczne Polskie Towarzystwo Statystyczne

Seminarium pt. „Perspektywy rozwoju demograficznego - wybrane konsekwencje ekonomiczne i społeczne ”

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
01.06.2016

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam do udziału w seminarium naukowym pt.Perspektywy rozwoju demograficznego - wybrane konsekwencje ekonomiczne i społeczne,  które organizowane jest dla członków Oddziału Warszawskiego PTS, sympatyków PTS, pracowników urzędów statystycznych w całym kraju oraz zainteresowanych osób i instytucji. Wykład wygłosi prof. dr hab. Elżbieta Gołata specjalizująca się w  metodologii badań demograficznych i statystycznych, przede wszystkim w zakresie wielowymiarowej analizy demograficznej, terytorialnego zróżnicowania procesów demograficznych i rynku pracy, spisów ludności, wykorzystania rejestrów administracyjnych w statystyce publicznej, jakości badań i danych statystycznych, integracji statystycznej z różnych źródeł informacji, statystyce regionalnej, metody reprezentacyjnej i statystyce małych obszarów.

Seminarium odbędzie się w dniu 6 czerwca 2016 r. (poniedziałek) o godz. 1015 w siedzibie Urzędu Statystycznego w Warszawie, ul. 1 Sierpnia 21, piętro II, sala 204, skąd będzie transmitowane (w systemie LYNC) do urzędów statystycznych w województwach na terenie kraju.

Seminarium będzie szóstym z kolei z cyklu spotkań pod zbiorczym tytułem „25 lat transformacji (1989–2015) w najważniejszych dziedzinach życia kraju w opinii ekspertów”.

Tradycyjnie wszystkie nasze seminaria prowadzi w imieniu Oddziału  Przewodniczący Rady Oddziału Warszawskiego PTS.

Mam nadzieję, że zechcecie Państwo skorzystać z oferty zapoznania się z problematyką seminarium.

Zachęcam do wcześniejszego (najpóźniej do 3.06.2016 r.) przekazania pytań w zakresie tematyki seminarium na adres e-mailowy:  

Jak zwykle wszystkie materiały z seminarium zostaną zamieszczone na stronie internetowej PTS pod adresem: http://pts.stat.gov.pl/oddzialy/warszawa/ , a w nieco późniejszym terminie dostępny będzie materiał filmowy (zawierający pełny przebieg seminarium) zamieszczony przez dra Bogusława Lasockiego na portalu YouTube.com – na kanale filmowym pod nazwą PTS_OW . Dostęp do kanału PTS_OW  możliwy jest również z poziomu Google.

Bliższe informacje o wykładowcy znajdują się w załączonych materiałach (plakat i broszura).

Wszystkie osoby zainteresowane ww. tematyką jeszcze raz serdecznie zapraszam na spotkanie. Jednocześnie  informuję osoby, które chcą na miejscu w Urzędzie Statystycznym w Warszawie uczestniczyć w spotkaniu, że dojechać można do Urzędu al. Żwirki i Wigury w kierunku lotniska Okęcie, a przed Hotelem NOVOTEL należy skręcić w prawo w ul. 1 Sierpnia – kilkaset metrów dalej, po lewej stronie, znajduje się wysoki zielono-biały budynek, który jest siedzibą Urzędu Statystycznego w Warszawie. Na pawilonie wejściowym znajduje się charakterystyczny wyświetlacz podający dane statystyczne.


Z wyrazami szacunku
Przewodniczący Rady Oddziału
Warszawskiego PTS

/-/ Władysław Wiesław Łagodziński

Pliki do pobrania

Plakat ...
Plakat 0.38 MB
Broszura ...
Broszura 1.58 MB
Do góry