Logo Polskie Towarzystwo Statystyczne Polskie Towarzystwo Statystyczne

Seminarium pt. „Przemiany statystyki polskiej”

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
09.05.2016

W dniu 28 kwietnia 2016 r. o godz. 1100, w siedzibie Urzędu Statystycznego w Warszawie, odbyło się seminarium pt. „Przemiany statystyki polskiej”, które złożone było z dwóch części tematycznych. Prof. dr hab. Józef Oleński wygłosił wykład pt. Co czeka statystykę oficjalną w najbliższych latach?,  natomiast mgr Władysław Wiesław Łagodziński przedstawił Kalendarium zdarzeń w GUS i ich znaczenie dla statystyki w latach 1989–2015. Seminarium dedykowane było obchodom Dnia Statystyki Polskiej.

Było to czwarte seminarium z cyklu spotkań organizowanych przez Oddział Warszawski PTS pod zbiorczym tytułem „25 lat transformacji (1989–2015) w najważniejszych dziedzinach życia kraju w opinii ekspertów”.

Tradycyjnie seminarium prowadził w imieniu Oddziału  Warszawskiego PTS Przewodniczący Rady Oddziału.

Wszystkie materiały z seminarium załączone są poniżej (plakat, broszura i obie prezentacje wraz z załącznikami), a w nieco późniejszym terminie dostępny będzie materiał filmowy (zawierający pełny przebieg seminarium) zamieszczony przez dra Bogusława Lasockiego na portalu YouTube.com – na kanale filmowym pod nazwą PTS_OW . Dostęp do kanału PTS_OW  możliwy jest również z poziomu Google.

Bliższe informacje o wykładowcach znajdują się w załączonych materiałach (plakat i broszura).

Do góry