Logo Polskie Towarzystwo Statystyczne Polskie Towarzystwo Statystyczne

Seminarium pt. „Psychologia szczęścia …”

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
20.12.2016

Szanowni Państwo,

W dniu 15 grudnia 2016 r., w siedzibie Urzędu Statystycznego w Warszawie, odbyło się seminarium pt. „Psychologia szczęścia …”, które poprowadził prof. dr hab. Janusz Czapiński — Prorektor ds. Nauki Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie; autor bardzo interesującej i nowatorskiej publikacji pt. „Psychologia szczęścia. Kto, kiedy, dlaczego kocha życie i co z tego wynika, czyli nowa odsłona teorii cebulowej.” Opracowanie jest, zdaniem autora, plonem wieloletnich badań w projekcie Diagnoza Sołeczna (2000–2015). Było to siódme seminarium z cyklu spotkań organizowanych przez Oddział Warszawski PTS pod zbiorczym tytułem „25 lat transformacji (1989–2015) w najważniejszych dziedzinach życia kraju w opinii ekspertów”.

Seminarium było transmitowane (w systemie LYNC) do urzędów statystycznych na terenie kraju.

W seminarium uczestniczyła wyjątkowo duża liczba słuchaczy. Bezpośrednio na sali było przeszło 50 osób, a kilkaset zebrało się w 75 punktach „odbiorczych” na terenie całego kraju.

Jak zwykle wszystkie materiały z seminarium zostały zamieszczone na stronie internetowej PTS pod adresem: http://pts.stat.gov.pl/oddzialy/warszawa/ , a w nieco późniejszym terminie dostępny będzie materiał filmowy (zawierający pełny przebieg seminarium) zamieszczony przez dra Bogusława Lasockiego na portalu YouTube.com – na kanale filmowym pod nazwą PTS_OW . Dostęp do kanału PTS_OW  możliwy jest również z poziomu Google.

W załączeniu materiały:   plakat, broszura i prezentacja.

Do góry