Logo Polskie Towarzystwo Statystyczne Polskie Towarzystwo Statystyczne

Dolnośląski Konkurs „Statystyk widzi więcej”

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
15.05.2012

Od 2 kwietnia br. trwa, skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych województwa dolnośląskiego, I Dolnośląski Konkurs „Statystyk widzi więcej”. Jest  on realizowany w ramach projektu edukacyjnego mającego na celu poszerzenie wiedzy uczniów z zakresu statystyki i bankowości, a w szczególności rozwijanie umiejętności interpretowania danych statystycznych oraz stosowania metod statystycznych w analizie zjawisk i procesów społeczno-gospodarczych.

 Organizatorami konkursu są: Urząd Statystyczny we Wrocławiu, Wrocławski Oddział Polskiego Towarzystwa Statystycznego i Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, w porozumieniu z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Dzięki głównemu sponsorowi –  Narodowemu Bankowi Polskiemu – dla zwycięzców przygotowano atrakcyjne nagrody w postaci laptopów, czytników e-book, iPodów.

Do konkursu zgłosiło się 30 zespołów uczniowskich z 17 szkół ponadgimnazjalnych województwa dolnośląskiego.

Konkurs składa się z trzech etapów. W pierwszym etapie zespoły uczniów, które zgłosiły się do udziału, opracowują pisemnie wybrany temat, w drugim zmierzą się z testem sprawdzającym podstawową wiedzę z zakresu statystyki i bankowości., a finałowa rozgrywka 14 czerwca br. wyłoni laureatów I, II i III miejsca.

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie internetowej Urzędu Statystycznego we Wrocławiu pod adresem  www.stat.gov.pl/wroc/konkurs.

Do góry