Logo Polskie Towarzystwo Statystyczne Polskie Towarzystwo Statystyczne

Konkurs plastyczny „Gdybym był statystykiem…”

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
10.11.2015

Dnia 06 listopada br., w siedzibie Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze odbyło się rozstrzygniecie konkursu plastycznego nt. „Gdybym był statystykiem…”, którego współorganizatorem było Polskie Towarzystwo Statystyczne oddział Zielona Góra.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Świdnicy, biorący udział w konkursie, oraz  m.in. Wójt Gminy Świdnica Adam Jaskulski i Wicedyrektor Zespołu Szkół Liliana Reimann.

W pierwszej części spotkania kierownik Lubuskiego Ośrodka Badań Regionalnych, Robert Wróbel, przedstawił prezentację pt. Czy warto zostać statystykiem oraz przeprowadził z dziećmi mini badanie „Kim chciałbyś zostać w przyszłości”.

Następnie Dyrektor Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze, Roman Fedak, ogłosił wyniki konkursu i wręczył nagrody uczniom. Wyróżnienia specjalne otrzymali:

Zuzia Kruszona – za ciekawą perspektywę oraz dociekliwą postawę w badaniu pracy statystyka, Kasia Strzelczyk – za wierne przedstawienie lekcji statystyki i kolorową wizję danych oraz Zuzanna Mazurkiewicz – za oryginalne zobrazowanie metod statystycznych i ciekawe wykonanie. Nagrodę specjalną ufundowaną przez Polskie Towarzystwo Statystyczne Oddział w Zielonej Górze otrzymała Aida Aławerdian – za romantyczne podejście do statystyki i kosmiczne techniki twórcze.

Ponadto wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy oraz drobne upominki.

W drugiej części spotkania uczniowie mieli możliwość przetestowania gier edukacyjnych na tablicy interaktywnej, zamieszczonych na Portalu Edukacyjnym. Zwiedzili również Urząd w tym Informatorium Statystyczne i bibliotekę oraz wzięli udział w mini warsztatach z umiejętności graficznego wykorzystania wiedzy statystycznej.

Na zakończenie spotkania przedstawiano wyniki mini badania, z którego wynika, iż dzieci najchętniej w przyszłości wykonywaliby pracę statystyka (21,9% ogółu badanych).

Więcej informacji oraz dokumentacja fotograficzna zamieszczona została  w Internecie pod adresem: http://zielonagora.stat.gov.pl/edukacja-statystyczna/wydarzenia/konkursy/konkurs-gdyby-byl-statystykiem-/


Do góry